Business development manager

Popis pozice

Náplní práce business development managera je nalezení a rozvíjení obchodní příležitosti společnosti. Příprava obchodních plánů, marketingové strategie a jejich realizace. Zůstává v pravidelném styku s dodavateli a rozvíjí stávající vztahy. Může odhadnout dlouhodobý i krátkodobý potenciál určité obchodní příležitosti. Vymýšlí strategie a způsoby průniku na nové trhy. Také vytváří strategie propagace nových výrobků. V rámci společnosti spolupracuje s obchodním a nákupním oddělením. V průběhu analyzuje výsledky a efektivitu plánu vzhledem k současné situaci na trhu a zajišťuje konkurenceschopnost.

Vzdělání

K vykonávání dané profese je vyžadováno vyšší odborné vzdělání nebo bakalářský studijní program.

Vhodné vlastnosti

Analytické myšlení

Jedna z klíčových vlastností pro vykonávání dané profese je schopnost náležité analýzy. Člověk, vykonávající tuto profesi analyzuje různé obchodní příležitosti, obchodní strategie  a na základě analýzy se rozhoduje zda je příležitost vhodná pro společnost, které nabízí své služby.

Vnímání příležitostí/kritický pohled

Business development manager by měl nacházet a vybírat nejvhodnější obchodní příležitosti.

Komunikační dovednosti/týmová práce

Spolupráce s vnitřními odděleními společnosti a komunikace s dodavateli vyžaduje komunikační schopnosti na vysoké úrovni.

Samostatnost

Člověk v dané profesi by měl spoléhat na sebe, své dovednosti a zkušenosti. Měl by být schopný vzít na sebe zodpovědnost a rozhodovat se samostatně.

Organizační schopnosti/tvůrčí přístup

Náležité vykonávání svých povinností vyžaduje tyto vlastnosti.    

Plat

Neznámý.    

Další profese
A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z