Jak přijímat a nakládat s kritikou?

Naučme se rozpoznat konstruktivní od destruktivní kritiky

Konstruktivní kritika znamená přesné konstatování problému. Měla by vám pomoci zlepšit se v té dané oblasti a zároveň vás neurazit. Například „Je mi s tebou dobře, ale ocenila bych, kdybys přicházel na schůzky včas.“ Víte, co přesně byste měli zlepšit.

Kariéra - druhy a etapy kariérního růstu

Kariéru je možné stručně definovat jako výsledek a průběh profesní dráhy jedince, který je svázaný s pracovním nebo profesionálním růstem. Kariéra ovlivňuje sociální postavení jedince, jeho roli ve společnosti a mnoho věcí v životě každého z nás. Přečtěte si následující zajímavý text. Upřesní vám, kde se nacházíte a jaké možnosti vás případně čekají.

Co bychom měli vědět o stresu?

Co znamená stres?

Stres si můžeme definovat jako „reakce našeho těla na podněty, které mohou ohrozit náš život.“ Tato reakce byla velice důležitá v dávné minulosti a bez ní bychom nepřežili. Představte si situaci. Pračlověk se prochází po lese a najednou na něj vyskočí divoké zvíře. Naskočí stresová situace a automaticky vybere útěk nebo boj. Kdyby…

Co se děje v našem mozku během cvičení? Jak nás to dělá šťastnější?

Aulinks.cz publikuje zkrácený a stručný překlad úžasného článku od Lea Widricha. Originál zde.

Všichni samozřejmě víme, co jsou endorfiny. Víme, že právě díky endorfinům se cítíme dobře. Také víme, proč bychom měli cvičit. Lepší postava, vytrvalost a samozřejmě svaly. Pokud se ale zamyslíme nad reakcemi, které probíhají během cvičení v našem mozku, není vše tak jasné, že? Tuto odpověď najdete v článku.

Strategie Produktivity Warrena Buffetta

Aulinks.cz  publikuje strategii rozdělení priorit od nejúspěšnějšího investora 20. století Warrena Buffetta.

Aulinks.cz nepřestává vydávat tipy a triky ke zlepšení produktivity. Koneckonců, přesně tyto rady jsou klíčem k výborným výsledkům mnoha úspěšných lidí. Warren Buffett přišel s vynikající třístupňovou strategií ke zvýšení osobní produktivity, pomocí které si můžeme stanovit své priority a správně plánovat své činnosti. Správný cíl znamená 50% úspěšnost.