Jak se má plavat v oboru HR

Stoji za to vysvětlovat, drahý čtenáři, co znamená populární slovo «ejčár». Někdy bylo půjčené z angličtiny a později úspěšně adoptované. Nebudeme to probírat dopodrobna a pustíme se do vysvětlení toho, co konkrétně zahrnuje tento krásný anglicismus. Alespoň já vám povím, jak to funguje na českém trhu recrutingu.

Praxe a stáže

Každý vám říká, že bez praxe nenajdete zaměstnání? Ve většině případů to opravdu může být pravda. Ačkoli je praxe velmi potřebná a většina zaměstnavatelů ji vyžaduje, nebuďte zklamaní. Praxi můžete poměrně rychle získat. Jednou z nejsnazších a nejvhodnějších variant je absolvování stáže v oboru, kterým se zabýváte. Nepodceňte důležitost praxí a stáží. V blízké budoucnosti to můžete bohatě zúročit.

Flexibilní pracovní doba

Flexibilní pracovní doba je pro mnohé z nás nejžádanějším možností. V dnešní době, která nabízí množství různých příležitostí a osobní realizace, se tento druh zaměstnání stává stále a stále žádanější. Mnoho firem a společností se proto snaží svým zaměstnancům co nejvíce vyhovět, případně nalákat nové adepty na volné pozice. V České republice se ještě nedávno jednalo o poměrně zřídkavou záležitostí a starší generace s ní nemá příliš mnoho zkušeností. Nicméně doba se mění a flexibilní pracovní doba se stává zcela zaběhaným standardem. Pokud jste člověk, který má více aktivit, svůj čas si rádi plánujete a přitom chce být normálně zaměstnaní, jedná se pro vás o ideální variantu, jak získat příjem a přitom zvládnout to, co potřebujete.

Práce na směny

Vzhledem k tomu, že práce na směny je velmi náročná a někteří zaměstnavatelé mohou vytvářet pro zaměstnance těžce snesitelné podmínky, je vhodné vědět, na co má zaměstnavatel právo a na co již nikoli. Pokud jste ještě nenastoupili a v blízké době vás to čeká, připravte se na možné věci, které jsou s prací na směny spojené. Následující odstavce vám poskytují základní informace, které se k práci na směny vztahují, včetně základních vymezení zákoníku práce a příslušných paragrafů.

Částečný úvazek

Práce na částečný úvazek není nejběžnější formou zaměstnání v České republice. Tento typ pracovního poměru má některé výhody, nicméně téměř nikdy nevyděláte tolik, jako na plný úvazek. Následující odstavce shrnují možnosti, výhody i nevýhody práce na částečný úvazek a problémy, které se při jeho vykonávání nebo získání mohou vyskytnout.