Výběrové řízení

Výběrové řízení je proces, který musí absolvovat většina uchazečů o práci. Jen v málo kterých případech je uchazeč vybrán jinou cestou. Úspěch závisí na mnoha faktorech, z nichž naprostou většinu je možné ovlivnit. Každý člověk má svoji vysněnou pozici nebo obor, ve kterém má zájem působit. Všechna výběrová řízení se částečně liší. Vyhraje ten, kdo je připravený a nenechá se ničím zaskočit. Následující odstavce vám poradí, co vše může kandidáta potkat a na co je dobré se připravit.

Práce v zahraničí

Práce v zahraničí je pro mnohé lidi dlouhodobým snem. Proč však tolik lidí práce v zahraničí láká? Jsou to čistě ekonomické důvody nebo je v tom něco víc? Člověk měl vždy tendenci expandovat a rozvíjet se. Nejen pracovat, ale jakkoli vycestovat do zahraničí byla a dodnes je jedna ze základních tendencí mnoha lidí.

Kariéra - druhy a etapy kariérního růstu

Kariéru je možné stručně definovat jako výsledek a průběh profesní dráhy jedince, který je svázaný s pracovním nebo profesionálním růstem. Kariéra ovlivňuje sociální postavení jedince, jeho roli ve společnosti a mnoho věcí v životě každého z nás. Přečtěte si následující zajímavý text. Upřesní vám, kde se nacházíte a jaké možnosti vás případně čekají.

Brigády v zahraničí

Hledáte brigádu v zahraničí? Potřebujete se dozvědět detaily? Průměrný příjem v zemích na západ od České republiky je ve většině případů podstatně vyšší. Jestli nevíte jak začít s hledáním brigády v zahraničí, přečtěte si následující odstavce. Dají vám návod jak začít a jaké jsou v současné době možnosti.

HR-specialista bez praxe: najmout nebo ne?

Jste čerstvým absolventem bez praxe? Ano jistě, někdy jsou pro zaměstnavatele důležitější zkušenosti než vzdělání. Ideální harmonii a cestu k úspěchu zajišťuje spojení praxe a znalostí. Už jste se jistě setkali s pojmem HR – specialista. Ani oni to nemají při hledání práce snadné. Co si však pod tímto pojmem představit? Personalista, referent osobního oddělení, HR officer, HR manažer anebo personální specialista, to je pracovník působící v personalistice.