Jak se chovat na sociálních sítích během hledání práce

Mnozí zaměstnavatelé prohlížejí profily kandidátů o práci na sociálních sítích. Podívejme se na to, jak udělat patřičný dojem na zaměstnavatele a neztratit dobrou nabídku práce kvůli naší aktivitě na internetu. Sociální sítě jsou každým dnem více a více nejen součástí našeho života v různých sférách, ale i součástí naší práce. Zaměstnavatelé na ně nezapomínají a zaměřují se na ně i při hledání kandidátů na nové pracovní pozice. Podle údajů Wall Street Journal, 43 % zaměstnavatelů přiznalo, že po návštěvě profilu na sociálních sítích změnilo na zájemce o práci názor negativním směrem. Pouze 19 % zaměstnavatelů se vyjádřilo, že informace ze sociálních sítí měly na kandidáta pozitivní vliv.

Jak se chovat na firemních akcích?

Vánoční večírek, meeting, teambuilding, ples společnosti, konference, seminář, pracovní porada, prezentace anebo školení, to jsou nejčastější firemní akce. I když se nese každá příležitost v odlišném duchu, je třeba se na ni velmi dobře připravit. Na firemních akcích se můžete skvěle projevit, ale také výborně zesměšnit. Slušné chování, znalost etikety, vhodné oblečení a schopnost dokonale komunikovat vás vystřelí na špici.

TOP Zaměstnavatelé v České republice

Tým Aulinks.cz si pro vás připravil seznam TOP zaměstnavatelů v České republice. V tomto článku budeme rozebírat takzvané „firmy giganty“, jako je Škoda auto, a. s., ČEZ, a. s. a další společnosti, které můžeme považovat dlouhodobě za opravdové giganty, co se týče zaměstnávání ve svém oboru.

Proč bývá hledání práce bezúspěšné?

Co je základem spokojeného života? Pevné zdraví, velká rodina, přátelství, láska a v neposlední řadě peníze! Bez nich bychom si nepořídili nádherný dům a nepodívali se na dovolenou. Jenomže to si musíme peníze nejdříve vydělat. Hledání práce, která by nás naplňovala, motivovala a bavila, je ovšem pro mnohé jedince nadlidský úkol. Proč je hledání práce často bezúspěšné? Zkuste si nalít čistého vína, zaměřit se na své nedostatky a nevalit vinu na ostatní.

Jak předejít možné výpovědi z pracovního poměru

Jestli jste ve svojí práci začali dostávat signály o vaší možné výpovědi z pracovního poměru, tak nejhorší reakcí je zachovat klid a nedělat s tím nic. Následující odstavce shrnují několik možností, jak výpovědi z pracovního poměru předejít. Text se inspiruje článkem v americkém časopisu U.S.News & World Report, ve kterém se známý psycholog a odborník na personální problematiku E. Green zabývá předejitím výpovědi zaměstnance z pracovního poměru.